Znajomość technologii budowy schodów uzupełniona moim szkicem projektowym to zapowiedź przyszłego wyglądu schodów. Wybierz – proszę – nr zdjęcia a to połączone z wyborem detali umożliwi – po przyjeździe do Twojego domu – nie tylko wycenić Twoje przyszłe schody, ale i zdefiniować przyszły wygląd schodów. Tak się tworzy nasze schody od ponad 20 lat.

 

 

 

1. SCHODY NA BETON (3.2.0 i 3.2.1)

 

Po wykonaniu tynków i wylewek prawie zawsze klient odkrywa że wysokości stopni są różne. Spokojnie! Stolarz wykona nową dobrą geometrię schodów. W galerii zauważysz różne wykończenie boczne – 3 rodzaje schodów z podstopniami lub bez, w jednym kolorze lub konstrukcje np. typu angielskiego.

 

[galeria w trakcie uzupełniania…]

 

2. SCHODY SIODŁOWE (3.3.0 i 3.3.1)

 

Schody siodłowe – najczęściej stosowane są pod spodem stopni mają wycięcia schodowe od góry stosowane do wycięcia stopni oraz pas wolny od dołu szerokości ok. 15 cm. Mogą być jedno lub dwu belkowe. Konstrukcja schodów jest bardzo stabilna.

 

[galeria w trakcie uzupełniania…]

 

3. SCHODY POLICZKOWE (3.4.0 i 3.4.1)

 

Stopnie są umieszczone między dwoma policzkami nośnymi.

 

 

4. SCHODY SIODŁOWO POLICZKOWE (3.5.0 i 3.5.1)

 

Od strony balustrady konstrukcja jest pod spodem stopni, od ściany policzek zapobiega brudzeniu się ściany podczas sprzątania.

 

[galeria w trakcie uzupełniania…]

 

5. SCHODY BOLCOWE (3.6.0 i 3.6.1)

 

Schody o nowoczesnym i bardzo lekkim wyglądzie – od strony balustrady stopnie są łączone pionowymi bolcami, nierdzewnymi lub drewnianymi.

 

 

6. SCHODY WISZĄCE (3.7.0 i 3.7.1)

 

Są w części podobne do schodów bolcowych – bolce są przedłużane i połączone z poręczą nośną. Stosuje się je do małych schodów najczęściej prowadzonych na strych.

 

 

7. SCHODY DYWANOWE (3.8.0 i 3.8.1)

 

Stopnie i podstopni są tej samej grubości. Lecz nie mniejszej niż 6 cm. Same schody – czyli stopnie i podstopnie są konstrukcją – brak jest więc elementów nośnych. Schody dywanowe są propozycją dla inwestorów ceniących sobie minimalizm – są piękne swoją prostotą. Może być również obłożenie schodów betonowych schodami drewnianymi typu dywanowego.

 

 

8. SCHODY GIĘTE – WSTĘGOWE (3.9.0 i 3.9.1)

 

Schody wstęgowe zwane również schodami giętymi. Wykonuje się w dużych salonach. Ceny już od 20 tys zł.

 

 

9. SCHODY KONTRASTOWE (3.10.0 i 3.10.1)

 

Białe podstopniki, elementy pionowe balustrady – oto cechy schodów angielskich. Kolor biały może być kryty lub wybielany. Stopnie z drewna – dąb, akacja (ciemniejsze drewno) lub bejcowane.

 

 

10. SCHODY PÓŁKOWE (3.11.0 i 3.11.1)

 

Wizualnie każdy stopień – mocowany jest bezpośrednio w ścianie za pomocą stelażu metalowego umieszczonego w ścianie która musi mieć grubość minimum 24 cm.

 

 

11. SCHODY OŚWIETLENIE (3.12.0 i 3.12.1)

 

Stosuje się ledy pod noskiem na stopniu również oświetlenie klinkietowe lub halogeny. W przypadku schodów dywanowych które nie mają nosków nie stosuje się ledów.

 

 

12. ZABUDOWA POD SCHODAMI (3.13.0 i 3.13.1)

 

W zależności od przestrzeni pod schodami i usytuowania pod schodami może znajdować się:

-regał kuchenny

-magazyn sprzętu sportowego

-miejsce na rowery

-biblioteczka

-szafa